Latvijas sievietes, DeepAI

Toms Ķencis: Kā mākslīgais intelekts redz Latvijas tēlu un paštēlu?

ekskursija
Latvijas sievietes, DeepAI

Rīgas Fotomēnesis aicina uz Toma Ķenča ekskursiju izstādē “Mākslīgā intelekta Latvija”, kuras ietvaros 2. maijā tiks atklāta tēma “Latvijas cilvēki”. Paštaisītie stereotipi – Dr. Toms Ķencis vadīs ekskursiju pa mākslīgā intelekta izgaismotājām Latvijas un latviešu tēla vizuālajām un idejiskajām pieturvietām, aicinot no jauna skatpunkta palūkoties uz mūsu nāciju, vēsturi un tradīcijām digitālajā laikmetā.

Toms Ķencis ir zinātņu doktors, kultūras nacionālisma pētnieks, kas reizēm publicē mākslas kritikas. Viņš strādā LU Literatūras, folkloras un mākslas institūtā kā vadošais pētnieks. Toma pētniecisko interešu loks sniedzas no buramvārdiem un senās baltu mitoloģijas līdz mākslas un zināšanu radīšanas jautājumiem vēlīnā sociālisma laikā.

Projekta “Mākslīgā intelekta Latvija” ietvaros Rīgas Fotomēneša galerijā Ģertrūdes ielā 64 (Avotu un Ģertrūdes stūrī) no 1. līdz 31. maijam norisinās 31 izstāde – katru dienu jauna tēma, kas saistīta ar Latviju, tās vidi un sabiedrību. Fotomēnesis un tā kurators Arnis Balčus šoreiz pēta un atklāj mākslīgajam intelektam izgudrotāju dotos priekšstatus, stereotipus, ideoloģiju. Izstāžu darba laiks – katru dienu no 14.00-20.00.