Jauhens Otsetskis

Starp žurnālistiku un aktīvismu. Kā fotogrāfi strādā Baltkrievijā?

Diskusija
Jauhens Otsetskis

2020. gadā Baltkrievijā fotogrāfu darbs pilnībā mainījās. Aktuāli kļuvuši daudzi seni un arī jauni jautājumi: vai ir nepieciešams nošķirt pilsonisko pozīciju un darbu? Cik lielā mērā iedziļināšanās sabiedrībā traucē objektivitātei? Vai mums ir vajadzīgs objektīvisms, kad “otra puse” nav pieejama un visbiežāk ir bīstama? Jauhens Otcetskis, ārštata fotogrāfs, kurš fotografēja 2020. gada notikumus, ierosina no jauna definēt mūsdienu žurnālistikas normas. Vai tas ir iespējams un maz nepieciešams, runāsim ar fotogrāfu. Sarunu moderēs Jūlija Volčoka.

Jauhens Otcetskis ir baltkrievu fotogrāfs, kas dzīvo Minskā un galvenokārt strādā dokumentālās fotogrāfijas jomā. Kā fotogrāfs viņš ir strādājis ar UNDP, Sarkano Krustu, UNICEF Belarus, Sapiens Mag un TIMER Mag. Foto skolas fsh1 (2016) līdzdibinātājs.

Jūlija Volčoka ir foto redaktore, producente, platformas par Baltkrievijas fotogrāfiju SHKLO līdzdibinātāja. Viņa strādājusi par foto redaktori Baltkrievijas ziņu portālā TUT.BY un kā vizuālā redaktore  labdarības platformā Imena. Nodarbojas ar multimediju projektu, izstāžu, grāmatu veidošanu, fotogrāfu konsultēšanu.

24. maijs — 4. jūlijs
24. maijs — 4. jūlijs
25. maijs — 4. jūlijs
1. jūnijs — 1. jūlijs
13. jūnijs — 18. jūlijs
16. jūnijs — 3. jūlijs
21. jūnijs
22:00
8. jūlijs — 29. augusts
13. jūlijs
19:00