Jauhens Otsetskis

Spēle bez noteikumiem. Fotožurnālista darbs Baltkrievijā

Diskusija
Jauhens Otsetskis

Lai 2021. gadā varētu veidot foto vai video reportāžu Baltkrievijā, sākumā ir jāatbild uz dažiem jautājumiem: Kā es varu maskēties, lai nebūtu tik pamanāms? Kā neatklāt cilvēkus, lai viņi vēlāk nenonāktu policijā? Vai šodien tikšu mājās? Vai es tikšu ievainots vai piekauts? Cik vispār droši ir fotografēt?

Baltkrievija ir Eiropā visbīstamākā valsts žurnālistiem. Tagad fotogrāfi ne tikai dokumentē notikumus, bet arī domā par sekām. Par sevi, par nofotografētajiem cilvēkiem. Katra fotogrāfija potenciāli var būt pierādījums krimināllietai. Foto reportieri Irina Arakhovskaja un Dmitrijs Bruško pastāstīs, kā strādāt šādos apstākļos, sarunu moderēs Jūlija Volčoka.

Jauhens Otcetskis

Irina Arakhovskaja ir fotogrāfe un operatore. Viņa ir dzimusi Minskā, kur turpina strādāt arī šodien. Kopš 2013. gada viņa sadarbojas ar dažādām neatkarīgām Baltkrievijas publikācijām. Studējusi dokumentālo fotogrāfiju Docdocdoc skolā Sanktpēterburgā. Tagad viņa studē fotogrāfijas fakultātē Szkola filmowa Lodzā. Viņas galvenās interešu jomas ir cilvēktiesības, sociālā sfēra, ekoloģija un reportāžas.

Dmitrijs Bruško ir dzimis 1981. gadā Soļigorskā. Kopš 1999. gada viņš strādā par fotožurnālistu republikas izdevumos Znamja Junosti, Narodnaja Gazeta, Belgazeta, Komsomoļskaja Pravda Baltkrievijā. Publicējies laikrakstos TIME, The Herald Tribune, Newsweek, Kommersant un daudzos citos. Fotokonkursu Belarus Press Photo un Prafota balvu ieguvējs. “Esmu dzimis fotogrāfa ģimenē, studējis fotogrāfiju un strādājis par fotogrāfu. Tāpēc fotogrāfija man nav darbs vai pat dzīvesveids, bet gan daļa no manas dzīves.” Interneta portāla TUT.BY fotožurnālists kopš 2014. gada.

Jūlija Volčoka ir foto redaktore, producente, platformas par Baltkrievijas fotogrāfiju SHKLO līdzdibinātāja. Viņa strādājusi par foto redaktori Baltkrievijas ziņu portālā TUT.BY un kā vizuālā redaktore labdarības platformā Imena. Nodarbojas ar multimediju projektu, izstāžu, grāmatu veidošanu, fotogrāfu konsultēšanu.

24. maijs — 4. jūlijs
24. maijs — 4. jūlijs
25. maijs — 4. jūlijs
1. jūnijs — 1. jūlijs
13. jūnijs — 18. jūlijs
16. jūnijs — 3. jūlijs
21. jūnijs
22:00
8. jūlijs — 29. augusts
13. jūlijs
19:00