Latvian city life. Dall-E / Arnis Balcus

Mārtiņš Eņģelis: Kā mākslīgais intelekts redz Latvijas pilsētas?

ekskursija
Latvian city life. Dall-E / Arnis Balcus

Rīgas Fotomēnesis aicina uz Mārtiņa Eņģeļa ekskursiju izstādē “Mākslīgā intelekta Latvija”, kuras ietvaros 9. maijā tiks atklāta tēma “Latvijas pilsētas”. Vai mākslīgais intelekts spēj konstruēt ideālu pilsētvidi vai arī mēs spējam labāk?

Mārtiņš Eņģelis ir pilsētpētnieks, kas pēdējos piecpadsmit gadus strādājis kultūras, tūrisma un pilsētvides jomās. Ieguvis bakalaura grādu jauno mediju mākslā, maģistra grādu starptautiskā tūrisma vadībā. Šobrīd studē maģistru telpiskās attīstības plānošanā, strādā Rīgas Pilsētas attīstības departamentā pie attīstības projektu izstrādes un regulāri prezentē un vada darbnīcas par minētajām jomām. Strādājis Islandes tūrisma pētniecības centrā, Dāņu kultūras institūtā, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā, kā arī RIXC jauno mediju mākslas centrā. Vadījis raidījumus un rakstījis par minētajām tēmām Latvijas Televīzijā un LSM.lv. Aizsācis neatkarīgo pilsētvides balvu-parādību “Rīgas metrs”, brīvbrīžos raksta blogu par Rīgu “CAPITAL R”.

Projekta “Mākslīgā intelekta Latvija” ietvaros Rīgas Fotomēneša galerijā Ģertrūdes ielā 64 (Avotu un Ģertrūdes stūrī) no 1. līdz 31. maijam norisinās 31 izstāde – katru dienu jauna tēma, kas saistīta ar Latviju, tās vidi un sabiedrību. Fotomēnesis un tā kurators Arnis Balčus šoreiz pēta un atklāj mākslīgajam intelektam izgudrotāju dotos priekšstatus, stereotipus, ideoloģiju. Izstāžu darba laiks – katru dienu no 14.00-20.00.