Latvian poet. Dall-E / Balcus

Jeļena Glazova: Kā mākslīgais intelekts redz Latvijas literatūru?

ekskursija
Latvian poet. Dall-E / Balcus

Rīgas Fotomēnesis aicina uz Jeļenas Glazovas ekskursiju izstādē “Mākslīgā intelekta Latvija”, kuras ietvaros 21. maijā tiks atklāta tēma “Latvijas literatūra”.

Jeļena Glazova ir Latvijas dzejniece, mūziķe un māksliniece. Sarakstījusi četrus dzejoļu krājumus – bilingvālo “Трансферы/Transfēri” (2013), kas tika nominēts Literatūras gada balvai nominācijā “Labākā debija”; “Plasma” (2014), kas tika izdots igauņu un angļu valodā, 2019. gadā izdoto “Алчность/Alkatība” un 2022. gadā izdoto “Naivums/Наивность”. Studējusi Latvijas Kultūras akadēmijā, 2013. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Studē Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā. Glazovas dzejoļi publicēti dažādos literāros žurnālos un literatūras portālos, kā arī tulkoti arī latviešu, lietuviešu, igauņu, zviedru, somu, angļu un poļu valodās. Atdzejo mūsdienu latviešu autorus krievu valodā. Dzejniece rīkojusi dzejas festivālu “Dzejnieka asinis” (2014-2016) un trilingvālo literatūras festivālu “Dzeja bez robežām”.

Projekta “Mākslīgā intelekta Latvija” ietvaros Rīgas Fotomēneša galerijā Ģertrūdes ielā 64 (Avotu un Ģertrūdes stūrī) no 1. līdz 31. maijam norisinās 31 izstāde – katru dienu jauna tēma, kas saistīta ar Latviju, tās vidi un sabiedrību. Fotomēnesis un tā kurators Arnis Balčus šoreiz pēta un atklāj mākslīgajam intelektam izgudrotāju dotos priekšstatus, stereotipus, ideoloģiju. Izstāžu darba laiks – katru dienu no 14.00-20.00.