Aleksejs Gordins

Aleksejs Gordins. Es pārdevu divas gleznas, bet nekļuvu laimīgāks

Izstāde
Aleksejs Gordins

Izstāde stāsta par mākslinieka morālajiem izaicinājumiem, saskaroties ar mākslas pasaules komercializāciju. Saskaņā ar Art Basel un UBS pētījumiem, mākslas tirgus kopējā vērtība 2021. gadā sasniedza 60 miljardus. Neskatoties uz to, vidusmēra mākslinieka dzīve Rietumu pasaulē joprojām ir diezgan nestabila un finansiāli neparedzama, kas rada vispārēju jautājumu par milzīgo plaisu starp sistēmu un tās indivīdu.

Aleksejs Gordins (dzimis 1989. gadā) studējis glezniecību Tallinā un Helsinkos, šobrīd dzīvo un strādā Tallinā. Lai gan pamatā viņš nodarbojas ar glezniecūbu, savos darbos bieži izmanto dažādus medijus – fotogrāfiju, video un performanci. Viņa mākslinieciskās darbības galvenā tēma ir absurdi stereotipiski cilvēku domāšanas un uzvedības modeļi mūsdienu sabiedrībā. Gordina darbiem gandrīz vienmēr ir stāstījums, un tie bieži aptver aizraujošas vai kaitinošas situācijas. Viņš izmanto humoru un sarkasmu, lai dekonstruētu profesionālās mākslas pasaules tēlu kā kaut ko krāšņu un elitāru.

Atklāšana 25. maijā 18.00 kultūrtelpā Smilga (E.Smiļģa 34A). Darba laiki – no trešdienas līdz piektdienai 14.00-18.00, sestdienās 12.00-18.00, 26. maijā no 14.00-22.00.