Letīcija Zika

(Ne)dabiski

Diskusija
Letīcija Zika

Dabiski/nedabiski – kad un kā mēs lietojam šos terminus? Kā mākslinieki, kā cilvēki, kā sievietes? Kādā mērā tie ir saistīti ar to, kā mēs domājam, rīkojamies un radām? Šis ir ielūgums domāt par brīvību, izvēlēm, ierobežojumiem, emocijām un mākslinieku dzīves pieredzi šajā laikā. Diskusija ar Annu Niskanenu (Anna Niskanen), Anju Redī (Ania Ready), Letīciju Ziku (Leticia Zica), moderatore Elīna Ruka.

Anna Niskanena

Anna Niskanena ir vizuālā māksliniece, kura dzīvo un strādā Helsinkos. Izglītību fotogrāfijā ieguvusi Ālto Universitātē. Niskanena strādā ar fotogrāfijas tipogrāfiju un tēlniecību, bieži vien savos kolāžas veida lielformāta darbos apvienojot gan digitālos, gan analogos procesus. Galvenās tēmas viņas darbos ir vietas atcerēšanās, daba un ainava. Pēdējos gados rīkojusi vairākas solo un grupu izstādes Somijā, Islandē, Ķīnā un Krievijā.

Anja Redī

Anja Redī ir poļu izcelsmes māksliniece, kas dzīvo Rietumoksfordšīrā. Viņas darbi fokusējas uz tādām idejām kā piederība un atsvešinātība, atmiņa un tās zaudēšana, garīgais trauslums un eksistences poētisms. Viņu īpaši interesē tādi temati kā sievišķība un garīgās slimības. Savos darbos viņa pēta arī savu polisko mantojumu. Pamatā Redī interesē fotogrāfija, bet viņa izmanto arī citas mākslas formas, piemēram, kolāžas un instalācijas. Mākslinieces darbi tikuši izstādīti Modernās mākslas centrā Oksfordā, Pita Riversa muzejā, Humanit’Art galerijā, Oklendas Foto festivālā Jaunzēlandē un citviet.

Letīcija Zika

Letīcija Zika ir no Belo Orizontes pilsētas Brazīlijā, bet tagad dzīvo Parīzē. 14 gadu vecumā viņa uzņēma savus pirmos pašportretus un kopš tā brīža arī turpināja fotografēt, pētot tādas tēmas kā feminisms, sirreālisma kustība un brazīliešu kultūra. Viņa strādāja kā ārštata fotogrāfe un galerijas asistente prestižajā Sanpaulu Leica galerijā, kur sadarbojās ar tādiem fotogrāfiem kā Ralfs Gibsons, Brūss Gildens, Endijs Sammers, Alēns Laboile un Džulians Lenons. Viņas darbi ir izstādīti Bogotas Laikmetīgās mākslas muzejā, Losandželosas fotogrāfijas mēnesī, Tiradentes fotogrāfijas festivālā, Les Rencontres d’Arles un citur.

Elīna Ruka

Elīna Ruka dzīvo un strādā Latvijā. Viņa ir ieguvusi MFA fotogrāfijā Čikāgas Kolumbijas koledžā (2016). Viņas mākslinieciskās interese koncentrējas uz izpēti, kādas ir cilvēka attiecības ar ūdeni un fotogrāfijas mediju, apšaubot zināšanas par abiem jautājumiem un žonglējot starp realitāti un ilūziju. Ruku interesē arī kultūra, it īpaši lingvistiskie un simboliskie aspekti, aplūkojot detaļas, kas mūs satuvina vai apgrūtina komunikāciju. Viņa darbi bijuši izstādīti Latvijā, Lietuvā, Beļģijā, Dānijā, Francijā un Amerikas Savienotajās Valstīs, kā arī daudzās tiešsaistes izstādēs.