attachment file

Rīgas Fotomēnesis 2015 sākas ar FK Portfolio balvu

22. aprīlisRīgas Fotomēneša 2015. gada pasākumu programma sāksies ar FK Portfolio balvas publiskajām prezentācijām, kas norisināsies 29. aprīlī plkst. 18.00 koprades telpā The Mill. Kopumā balvai tika iesniegti 95 pieteikumi, no kuriem FK redakcija atlasīja 10 finālistus. Finālam izvirzīti – Agnese Mūrniece, Anete Skuja, Gļebs Tibo, Juris Justs, Līga Vēliņa, Madara Nainiša, Margrieta Dreiblate, Paulis Jakušonoks, Reinis Fjodorovs un Viktorija Eksta.

Vakara noslēgumā tiks izvēlēts FK Portfolio balvas uzvarētājs, kurš saņems vērtīgas balvas – Sony A6000 fotokameru, fotogrāmatu Latvijas ainava, kā arī savu darbu publikāciju žurnālā FK. Balvas žūriju sastāda – kuratore Ieva Meilute Svinkuņiene (Ieva Meilutė-Svinkūnienė) no Kauņas Fotogrāfijas galerijas, neatkarīgs kritiķis un kurators no Igaunijas – Indreks Grigors (Indrek Grigor), fotogrāfs un RSU Komunikācijas fakultātes studiju programmas Fotogrāfija vadītājs Alnis Stakle, kā arī fotogrāfs un FK galvenais redaktors Arnis Balčus.

FK Portfolio balva ir jauns konkurss, ko šogad izsludināja žurnāls FK sadarbībā ar Sony un Rīgas Fotomēnesi. Tā mērķis ir dot iespēju jaunajiem Latvijas fotogrāfiem parādīt savu jaunradi plašākas publikas priekšā, saņemt kritiku un ieteikumus radošajai attīstībai, kā arī veidot jaunus kontaktus, kas varētu palīdzēt autoru turpmākā darbā. Uz pasākumu aicināti visi interesenti un ieeja tajā ir bez maksas.

 

Visas ziņas