attachment file

Rīgas Fotomēnesī notiks Gordona Makdonalda darbnīca par teksta un attēla mijiedarbību

24. februārisLīdz 20. martam fotogrāfi, vizuālie mākslinieki un attēlu redaktori aicināti pieteikties darbnīcai ar pieredzējušo fotogrāmatu redaktoru un GOST Books izdevniecības līdzdibinātāju Gordonu Makdonaldu. Darbnīca notiks maijā Rīgas Fotomēneša 2016 laikā SELF PUBLISH RIGA programmas ietvaros.

Gordona Makdonalda darbnīca Vārdi un attēli, attēli un vārdi (Words and Pictures – Pictures and Words) sniegs iespēju paplašināt zināšanas par fotogrāfijas un teksta mijiedarbības iespējām. Darbnīca iekļaus vairākas lekcijas, kas iepazīstinās gan ar dažādiem māksliniekiem, kas savā praksē izmantojuši abus medijus, gan ar paša Makdonalda pieredzi kā fotogrāfijas publikāciju redaktoram. Papildus lekcijām notiks diskusijas, kā atrast veiksmīgāko teksta un attēlu kombināciju katra dalībnieka individuālajam projektam.

Darbnīca notiks no 8. līdz 11. maijam Rīgā. Lai piedalītos, jāiesniedz pieteikums, iekļaujot attēlus, ar kuriem dalībnieks vēlas strādāt darbnīcas laikā. Konkursa kārtībā tiks izvēlēti 12 dalībnieki. Darbnīca notiks angļu valodā.

Detalizētāka informācija par darbnīcu un pieteikšanos: http://ej.uz/SPRmeistarklase

Gordons Makdonalds (Gordon MacDonald, Lielbritānija) ir izdevniecības GOST Books direktors, bijušais žurnāla Photoworks redaktors un viens no tā līdzdibinātājiem. Makdonalds sadarbojies ar māksliniekiem Oliveru Čanarinu (Oliver Chanarin) un Adamu Brūmbergu (Adam Broomberg), Aleku Sotu (Alec Soth), Stīvenu Gilu (Stephen Gill), darbojas kā kurators, rakstnieks un ir puse no radošās apvienības MacDonaldStrand kopā ar mākslinieci Klēru Strendu (Clare Strand).

SELF PUBLISH RIGA jau otro reizi organizē biedrība ISSP (www.issp.lv) sadarbībā ar Rīgas Fotomēnesi. Pasākums veltīts fotogrāmatām un pašizdošanas kultūrai vizuālajā mākslā. Tā ietvaros šī gada maijā tiks atklāta starptautiska fotogrāmatu izstāde un grāmatu tirgus, notiks nozares ekspertu publiskās lekcijas un Latvijas autoru prezentācijas, kā arī jau šobrīd izsludināts starptautisks fotogrāmatu maketu konkurss. 2014. gadā rīkotā pašpublicēšanas nedēļas nogale trijās dienās piesaistīja vairāk nekā 600 apmeklētāju un bija viens no centrālajiem Rīgas Fotomēneša 2014 notikumiem. 

Pasākumu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Antalis, Francijas institūts Latvijā, ASV vēstniecība Latvijā, Mercure Hotel Rīga.
Sadarbības partneri: žurnāls FKYET MagazineParis PhotoAperture FoundationThe Library Project

Fotogrāfija: Gordons Makdonalds

Visas ziņas