attachment file

Atklās Reiņa Hofmaņa fotoizstādi Nomaļus

26. maijsNo 30. maija Vīna Studijā Rīgā, Stabu ielā 30, starptautiskā festivāla Rīgas Fotomēnesis 2016 ietvaros, būs skatāma Reiņa Hofmaņa fotoizstāde NOMAĻUS.

Nav pagājuši pat 100 gadi kopš laika, kad Apvienoto Arābu Emirātu teritoriju klāja sauss tuksnesis. Naftas atradnes salīdzinoši ātri padarīja AAE par ekonomiski turīgāko valsti reģionā. Straujā naftas industrijas attīstīšanās sekmēja imigrantu strādnieku pieplūdumu valstī no Āfrikas, Āzijas un Vidējiem Austrumiem. Emirātu pilsoņi veido tikai aptuveni 20 procentus no kopējā iedzīvotāju skaita. Pārējie 80 procenti ir ārvalstu ieceļotāji, no kuriem vairums (ap 70 procentu), ir vīrieši, kas atbraukuši strādāt šajā valstī bez ģimenēm. Tas rezultējies ar industriālu rajonu rašanos, kur ieraudzīt sievieti ir liels retums. Fotogrāfiju sērija tapusi Emirātu industriālajos rajonos  un atklāj arābu valsts nomaļo pusi. Kamēr mošejas, augstie debesskrāpji, ainaviskie parki ar palmām un jaunie lielceļi demonstrē Emirātu varenību, to otra puse saglabājas nepamanīta, nomaļus no tūristu un garāmgājēju acīm.

Reinis Hofmanis (1985) absolvējis Latvijas Mākslas akadēmiju un ieguvis maģistra grādu mākslā (2012), studējis fotogrāfiju Lietišķo Zinātņu un Mākslas universitātē Hannoverē (2007). Izstādēs piedalās kopš 2003. Viņa darbi izstādīti  Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Vācijā, Itālijā, Francijā, Beļģijā, Kanādā, Singapūrā un Apvienotajos Arābu Emirātos. Ieguvis galveno balvu Archifoto 2012. 2013.gadā saņēmis 2. vietu Sony World Photography Awards Arhitektūras kategorijā.

Fotoizstāde Vīna Studijā būs skatāma līdz š.g. 12.septembrim.

 

Attēls: Reinis Hofmanis. No sērijas Nomaļus

Visas ziņas