attachment file

JH Engstrēma personālizstādes JHE atklāšana

19. maijsRīgas Fotomēneša 2016 ietvaros Latvijas Fotogrāfijas muzejā būs skatāma plaši atzītā zviedru fotogrāfa JH Engstrēma personālizstāde JHE, kuras kuratore ir Angi Ostrema (Angie Åström, Zviedrija). Izstāde muzejā aplūkojama no 19. maija līdz 26. jūnijam.

Fotogrāfiju sērija JHE ir iepriekš nepublicētā un neizstādītā daļa no JH Engstrēma projekta Mēģinot dejot (Trying to Dance), kurš grāmatas veidā tika publicēts 2004. gadā un kļuva par pieprasītāko fotogrāmatu pēdējo 15 gadu laikā, kā arī iezīmēja autora karjeras sākumu starptautiskajā laikmetīgās mākslas arēnā. Sērijā Mēģinot dejot ir iekļauti jaunu vīriešu un sieviešu akti, pilsētas un lauku ainavas, tukšas telpas un pašportreti. Par šīs sērijas autobiogrāfisko daļu JHE fotogrāfijas pētnieks Viljams A. Jūings (William A. Ewing) raksta: „Engstrēms augsti vērtē vientulību, viņš ir atklājis stratēģiju, kura paspilgtina noskaņojumu. Fotogrāfs nošķir skatītāju no viņa paša un pasaules, kurā viņš dzīvo (t.i., tu arī izjutīsi manu vientulību) ar apzināti neperfektu tehniku.”

JH Engstrēms (1969) ir dzimis Zviedrijā, taču viņa radošo attīstību lielā mērā ir ietekmējusi pārcelšanās uz Parīzi agrā jaunībā. 1997. gadā autors absolvējis Fotogrāfijas un kino nodaļu Gēteborgas Universitātē, Zviedrijā. Engstrēma fotogrāfiju pamatā ir autobiogrāfisks vēstījums. Kopumā JH Engstrēms publicējis 15 fotogrāmatas, viņa grāmata Tout Va Bien 2015. gadā saņēmusi Leica Oskar Barnack balvu.  Fotogrāfa darbi iekļauti vairāku muzeju, galeriju kolekcijās, tostarp Vintertūras Fotogrāfijas muzejā Šveicē, Zviedrijas Mūsdienu mākslas muzejā, Londonas Saatchi galerijā un citviet. JHE Engstrēms ir viesojies Rīgā 2014. gadā, festivāla Rīgas Fotomēnesis ietvaros uzstājoties ar publisku lekciju. Šogad JH Engstrēms ir viens no festivāla centrālās izstādes Teritorijas kuratoriem.

Paldies Zviedrijas vēstniecībai Rīgā, Rīgas domei, Valsts Kultūrkapitāla fondam, ziņu portālam Delfi, Satori un dizaina studijai Pieci ezeri!

 

Attēls: JH Engstrēms. No sērijas Mēģinot dejot

Visas ziņas