attachment file

Eiromaidans Arsenālā

1. maijsNo 2015. gada 8. maija līdz 14. jūnijam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles Arsenāls Radošajā darbnīcā (Vecrīgā, Torņa ielā 1; 2. stāvā) Rīgas Fotomēneša 2015. gada programmas ietvaros būs skatāma ukraiņu mākslinieku Vladislava Krasnoščoka un Sergija Ļebedinska fotoizstāde Eiromaidans.

Eiromaidans ir apzīmējums pret Ukrainas valdību vērstajai protesta kustībai, kas sākās 2013. gada 21. novembrī. 2014. gada 19. janvārī notikušie mierīgie protesti Kijevā Neatkarības laukumā draudēja pāraugt pilsoņu karā. Granātu eksplozijas, Molotova kokteiļi, Berkut vienību uzbrukumi aktīvistiem, aizturēto aktīvistu spīdzināšana – tas viss bija aizgājis pārāk tālu. Šajā brīdī Vladislavs Krasnoščoks (Владислав Краснощок) izlēma, ka nevar palikt vienaldzīgs un neiesaistīties Eiromaidana notikumos.

Projekta darbi tapuši māksliniekiem Vladislavam Krasnoščokam un Sergijam Ļebedinskim (Сергій Лебединський) pavadot vairākas dienas Neatkarības laukumā un dokumentējot protestus Kijevā. Fotogrāfu mērķis nebija tikai fiksēt vēsturiskos notikumus, bet arī paust dziļi personisku nostāju un būt daļai no protestētāju komūnas, kas rezultātā izvērtās saturiski un tehnoloģiski unikālā izstādē un grāmatā Eiromaidans.

Visas ziņas