attachment file

Aicinām iesniegt fotogrāmatu maketus konkursam un izstādei SELF PUBLISH RIGA

5. februārisLīdz 30. aprīlim fotogrāfi un vizuālie mākslinieki aicināti iesūtīt fotogrāmatu ­maketus un pašu veidotas, vēl nepublicētas fotogrāmatas otrajam starptautiskajam konkursam SELF PUBLISH RIGA. Labākos konkursam pieteiktos darbus varēs apskatīt Rigas Fotomēneša izstādē, kas notiks 2016. gada maijā un jūnijā.

Pašizdošana sniedz māksliniekam iespēju veidot, publicēt un izplatīt savu grāmatu pašam, izvairoties no starpnieka – izdevniecības – un tās diktētajiem noteikumiem. Grāmatu veidošana savām rokām mākslas fotogrāfijas pasaulē patlaban piedzīvo nebijušu popularitāti, tā padarījusi grāmatu izdošanu par demokrātiskāku procesu, pieejamu ikvienam. SELF PUBLISH RIGA pasākumi – konkurss, izstāde, publiskās lekcijas un prezentācijas - iepazīstinās ar pašizdošanas kustību, tās sniegtajām iespējām un veiksmīgākajiem fotogrāmatu piemēriem.

Konkursam iesniegtos maketus vērtēs starptautiska žūrija – Nīderlandes komunikāciju aģentūras KesselsKramer kreatīvais direktors, mākslinieks, kurators, izdevējs un aizrautīgs foto kolekcionārs Ēriks Kessels (Erik Kessels), britu GOST Books izdevējs Gordons Makdonalds (Gordon MacDonald), holandiešu kuratore un fotogrāmatu speciāliste Hestere Kaisere (Hester Keijser), The Eyes Magazine direktors francūzis Vincents Marsilasī (Vincent Marcilhacy), Berlīnē dzīvojošais lietuviešu fotogrāmatu dizaineris un izdevējs Toms Mrazausks (Tom Mrazauskas) un Rīgas Fotomēneša programmas vadītājs un žurnāla FK redaktors Arnis Balčus.

Vairāk informācijas SELF PUBLISH RIGA mājas lapā.

Visas ziņas